مقالات

مراحل تولید قند در کارخانه

sugar-factory-1

https://en.wikipedia.org/wiki/Sugar_cubes

قند (CUBE SUGER) یک محصول با ارزش و پرمصرف در کشور ما و تعدادی از همسایگان ما نظیر کشورهای ترکمنستان، افغانستان و عراق می باشد هر چند تعدادی از کشورهای دیگر نیز از این محصول در هنگام نوشیدن چای و یا انواع نوشیدنی های داغ همانند قهوه و نسکافه نیز استفاده می کنند.

دو نوع قند در کشور تولید می گردد یکی قند کله شکسته و دیگری قند حبه (قند پرس) که عمده مصرف خانوار قند شکسته می باشد و قند پرسی عمدتاً به دلیل شکلو سیستم بسته بندی  آنهاعمدتا در هواپیمایی ها و یا رستوران ها استفاده می گردد ، در حال حاضر تولید قند شکسته در کشور حدود ۹۷ درصد تولید قند را شامل می گردد و قند حبه تنها ۳ درصد قند تولیدی را شامل می گردد با توجه به اینکه تولید قند پرسی بسیار ساده می باشد و بعبارت دیگر همان شکر پرس شده در شکلها و اندازه های مختلف می باشد و در کارخانه سروستان این قند فعلاً تولید نمی گردد لذا صرفاً به ارائه مراحل تولید قند کله شکسته شده می پردازیم .

تفاوت کیفیت قند بهین با سایر قندهای موجود در بازار می توان به تولید بهداشتی ، استاندارد ، تولید در سطح صنعتی و  با بالاترین سطح کیفیت با استفاده از بهترین شکرهای موجود در سطح کشور میباشد .

مراحل ۹ گانه تولید قند

  1. ساختن شربت ابتدایی ترین و اولین مرحله انجام کار در تولید قند میباشد؛درست کردن شربت قند که از ترکیب شکر و آب در مخازن استیل ۳ تنی ، ۵ تنی ، ۸ تنی و ۱۰ تنی تولید می گرد در این مرحله شکر با آب بصورتی ترکیب و حل می شوند که شکر در آب کاملاً حل شده باشد .بعبارت دیگر ما محلول شربت را همانند آب شفاف میبینیم.
  2. استفاده از رنگ بر خوراکی (رزین) بعد از ساختن شربت به جهت شفافیت شربت تولیدی در دومین مرحله تولید شربت ساخته شده با استفاده از لوله هایی به رنگ برها منتقل می شوند و بعد از گذشت زمان حدود۱ الی ۲ ساعت در محلول رنگ بر (رزین) شربت آماده پخت می گردد در این مرحله رنگ شربت به سختی از رنگ یک لیوان آب قابل تشخیص می باشد .
  3. در سومین مرحله تولید شربت از مخازن رنگ بر به دیگ های پخت منتقل می گردد در این مرحله شربت در دیگ پخته می شود و با استفاده از سیستم خلأ موجود در دیگ، قند پخت شده سفیدی و سفتی لازم را پیدا می کند و به مخزن شیرگیری منتقل می گردد .
  4. در چهارمین مرحله شکر پخته شده وارد قالب های قند (قالب کله قند) می شود . در این مرحله قند دارای دمای بسیار بالایی است و پس از مدت حدود ۴ ساعت (متناسب با دمای محیط ) قند در قالب آماده ورود به مرحله بعد (سانترفیوژ) می شود .
sugar-factory-1

۵-در پنجمین مرحله از مراحل تولید قند ، کله قندهای آماده که تقریباً خنک شده اند را در سانترفیوژ قرار می دهیم تا در اثر چرخش و قانون گریز از مرکز ، پساب وشیره کله قندها گرفته می شود و حدوداً ۲۰ تا ۳۰ دقیقه متناسب با نیاز و سیستم مربوطه کله قندها در سانترفیوژ هستند و سپس از آن خارج میگردند .

۶-در ششمین مرحله از تولید قند ، قند در دستگاه برش بصورت کالباس بریده می شوند که اصطلاحاً به آن می گویند کالباس بر کردن قند ، در این مرحله لازم به توضیح است پس از مرحله چهارم نیز می توان مستقیم به مرحله ششم تولید رفت که ذیلاً توضیح داده میشود اما به دلیل اینکه در مرحله گرمخانه (مرحله بعد) زمان کمتری در گرمخانه باشد تا خشک گردد و انرژی کمتری مصرف شود بعبارت دیگر به دلیل صرفه جویی در انرژی مصرفی ابتدا قند کالباس بر می شود و بعد به مرحله بعد گرمخانه می رود .

۷-در هفتمین مرحله از تولید قند ، قند کالباس بر شده سبدها خاص خود وارد گرمخانه می شود و با توجه به دمای گرمخانه بین ۳ تا ۶ ساعت در آن می ماند تا کاملاً خشک شود .

۸-در هشتمین مرحله از تولید قند ، قند شکسته شده و خارج شده از گرمخانه توسط دستگاه قند خردکنی ، بصورت ریز و شکسته در می آید . در این مرحله قندهای ریز و درشت از طریق الک شدن (سرند شدن) جدا شده و قندهای تقریباً هم اندازه وارد مرحله بسته بندی میشوند .

۹-در مرحله نهم تولید قند ، قند شکسته شده (سرند شده) در بسته بندی های نایلون و یا کارتن در بسته های ۱۰ و ۵ کیلویی بسته بندی و آماده تحویل به بازار می شوند . و در صورتی که برنامه بسته بندی در سایزهای کوچکتر داشته باشیم مثلاً ۷۰۰ یا ۹۰۰ گرمی وارد دستگاه بسته بندی خاص خود می شود .

فلوچارت تولید قند

chart-factory

ضایعات تولید در صنعت قند چگونه ایجاد می گردد .

 ضایعات در صنعت قند معمولا در یکی از مراحل تولید زیر تحقق میابد و با توجه به نوع وقدمت ماشین آلات از ۱.۵ تا ۵ درصد متغیر میباشد .بعیارت دیگر از۱۰۰ کیلو شکر بین ۵.۹۸ تا ۵.۹۵ کیلو قند تولید میشود .

  1. هنگام کالباس بر کردن قند که به صورت پودر در فضای سالن تولید پخش میگردد که در سالن تولید و بخش کالباس بر کردن این امر کاملاً مشهود است که در تمامی تولید کنندگان قند وجود دارد که گروه رسیدگی کننده نیز با یک بازدید مختصر و معمولی می توانست به این نکته مهم دست یابد و یا با یک استعلام از انجمن صنفی به صحت ضایعات صنعت قند پی ببرد.
  2. در هنگام شکستن و خرد کردن قند کالباس بر شده ، نیز مقداری پودر قند در هوا پخش می شود که این امر نیز با مشاهده سالن تولید قند خرد کنی کاملاً مشهود است که گروه رسیدگی کننده با توجه به عدم بازدید از خط تولید قند ضایعات مربوطه را نپذیرفته است و ضایعات خط تولید قند حدود یک الی ۵ درصد با توجه به نوع دستگاه ها در هوای سالن تولید امری طبیعی و اجتناب ناپذیر می باشد که گروه رسیدگی کننده بدون هیچ گونه بازدید و بحث کارشناسی و تنها با توجه به ماهیت هزینه یعنی ضایعات متعارف تولید ، غیر قابل قبول بودن آن را مطرح نموده است که در این خصوص مکاتبه با انجمن صنفی قند و شکر کشور انجام پذیرفته و جوابیه انجمن صنفی مصداق صحت موارد فوق در جریان تولید صنعت قند حدود ۳ تا ۵ درصد می باشد و بعبارت دیگر وجود ضایعات در صنعت قند را تأئید می نماید .

از هر ۱ کیلو شکر چند کیلو قند تولید می شود ؟

با توجه به اینکه بخشی از قند تولیدی بصورت پودر خاک قند در هوا پخش می گردد و قابل برگشت به مراحل تولید نمی باشد و یا اینکه در طی سال در چند مرحله حدود ۴ تا ۱۲ مرحله پساب تولیدی دیگر به تولید بازگردانده نمی شود و اصطلاحاً پساب بریده میشود لذا بطور متوسط در صنعت و متناسب با دستگاه های تولیدی از ۵/۱ تا ۵ درصد ضایعات تولید داریم دیگر از هر کیلو شکر حداکثر ۵.۹۸ کیلو قند و حداقل ۵.۹۵ کیلو قند می توان تولید کرد .

قند خوب می بایست دارای چه خواصی باشد ؟

اولین مورد در تعیین کیفیت قند سخت بودن قند می باشد بصورتی که به راحتی در دهان آب نگردد و زمان آب شدن قند در دهان طولانی تر باشد.

دومین مورد در تعیین کیفیت قند سفید بودن آن است که در صورت استفاده از شکر با کیفیت می توان بدون استفاده از ماده سمی بلانکیت قند سفید تولید نمود .

خوشبختانه قند بهین دارای هر دو مزیت فوق بوده و یکی از بهترین قندهای موجود در بازار جهت فروش می باشد.

از اصلی ترین دلایل پیشنهاد خرید و استفاده قند بهین بجای سایر قندهای کشور عدم استفاده از ماده سمی بنام بلانکیت در تولید محصول در شرکت سروستان می باشد ، تقریباً عمده تولید کنندگان برای سفید کردن قند تولیدی از این محصول استفاده می کنند اما با توجه به تولید صنعتی و رعایت استاندارد های لازم در تولید قند بهین در کارخانه سروستان بجای بلانکیت از شکرهای مرغوب که خاکستر کمتر و رنگ سفیدتری دارند و اما قیمت بالاتری دارند استفاده می  کند .لذا قند بهین یکی از بهداشتی ترین قندهای موجود در کشور می باشد.این در حالیست که تولید کنندگان زیر پله ای و کوچک بدلیل عدم توان نقدینگی و گاها عدم رعایت استانداردهای لازم از بلانکیت بجای شکر مرغوب در تولید قند استفاده میکنند

چگونگی فروش قند بهین

با توجه به کیفیت بالای قند تولیدی محصولات بهین همواره بصورت نقد به فروش می رسد و قند فروش رفته در صورتی که مورد تأئید خریدار نباشد تا ۲۴ ساعت قابل عودت می باشد

یکی از مقاصد فروش ما شرکت ها و کارخانجات بزرگ تولیدی هستند چرا که با حذف واسطه های فروش قند اولاً قند را ارزان تر و مستقیم از تولید کننده دریافت می کنند و ثانیاً برای خرید قند خود از ما فاکتور فروش رسمی (جهت ارایه به سازمان امور مالیاتی ) دریافت می کنند .

فروش قند بهین در حال حاضر از چند طریق زیر انجام می شود

  1. فروش قند از طریق دفتر فروش تهران
  2. فروش قند از طریق فروشگاه بهین در انبار نفت تهران
  3. فروش قند بصورت مستقیم از درب کارخانه
  4. فروش قند از طریق سایت شرکت به نشانی www.ghandbehin.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *